Chociaż – mówić o tym, że WSIP jest tylko dla szkół, to naprawdę mało. Ponieważ w ich ofercie znaleźć można również materiały edukacyjne, jakie dedykowane są dla placówek przedszkolnych. Jest tego naprawdę dużo w ich ofercie. Czy można jednak dziwić się temu, że ich asortyment katalogowy jest bardzo szeroki? W końcu działają oni na rynku już od prawie osiemdziesięciu lat i systematycznie dbają o to, aby w katalogu znalazły się tylko najlepsze pozycje. Takie, które są w stanie w fachowy i rzeczowy sposób przekazać odpowiednią wiedzę.

Dla uczniów na każdym poziomie

Bardzo ważne jest to, aby uczniowie mieli dostęp do podręczników, które są w stanie tak przedstawić poszczególne zagadnienia, aby nikt nie miał problemu zrozumieć danego zagadnienia. Dlatego też ważna jest odpowiednio skonstruowana treść, która musi zostać wzbogacona o odpowiednie elementy. Chodzi tutaj m.in. o infografiki, czy też zdjęcia, wykresy, mapy. Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, z jakim dokładnie przedmiotem ma się do czynienia. Na szczęście, WSIP takie podręczniki w swojej ofercie ma. Ich stopień skomplikowania zależny jest od tego, z jakim dokładnie poziomem ma się do czynienia. Im wyżej, tym będzie zdecydowanie trudniej.

Wsparcie dla nauczycieli

WSIP nie zapomina również o nauczycielach, którzy każdego roku systematycznie przygotowują się do tego, aby przekazać materiały uczniom na lekcjach. Pomimo tego, że wiedza, podręczniki są im znane, muszą zadbać o odpowiedni “scenariusz” na lekcjach, aby przekazywanie materiałów szło im bez problemu. Dlatego też nauczyciele mają również swoje przewodniki, jakie dedykowane są dla poszczególnych przedmiotów.

W ofercie WSIP nie brakuje również innych pomocy edukacyjnych. Takich dodatkowych. Nie są one obowiązkowe, ale są na ogół bardzo dobrym wsparciem podczas przygotowań do ważnych egzaminów, jak np. sprawdzian wiedzy na koniec ósmej klasy, czy też egzamin dojrzałości. Do takich momentów należy przygotować się z należytą sumiennością.