Nowoczesny system edukacji szkolnej dzieci i młodzieży powinien być ciągle uzupełniany o coraz nowsze zagadnienia. Pozwoli to rozszerzyć wiedzę oraz rozwinąć zainteresowania przedmiotem, które spowodują osiągnięcie dobrych wyników w nauce. Nauczyciele posiadający dostęp do innowacyjnych pomocy naukowych, dostępnych w wydawnictwie WSiP mogą prowadzić atrakcyjne lekcje, dzięki czemu uczniowie w łatwy sposób zapamiętają potrzebne informacje.

Wydawnictwo publikacji szkolnych

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, w skrócie WSiP, zalicza się do jednych z najstarszych wydawnictw w Polsce. Zostało założone w 1945 roku i działa nieprzerwanie do dziś oraz może pochwalić się kilkoma tysiącami wydanych tytułów. Wydawnictwo współpracuje z wybitnymi ekspertami, którzy biorą udział w projektowaniu i udoskonalaniu podręczników szkolnych. Warto zaznaczyć, że WSiP tworzy i udostępnia internetowe platformy edukacyjne oraz tworzy Klub Nauczyciela, gdzie każdy pedagog może znaleźć cenne pomoce dydaktyczne, takie jak scenariusze lub sprawdziany.

Popularne podręczniki szkolne

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, dokładają wszelkich starań, aby tworzone przez nich książki w zrozumiały sposób przekazywały informacje. Przykładem takich publikacji są:

– “Język polski. Oblicza epok” autorstwa Adama Kalbarczyka, Dariusza Trześniowskiego i Dariusza Chemperka,

– “Historia. Podręcznik” opracowany przez Jarosława Czubatego, a także Piotra Szlante,

– “Fizyka. Podręcznik” przygotowany przez Barbarę Sagnowską, Jadwigę Salach oraz Marię Fiałkowską.

Podręczniki wydane przez wsip (tania książka i szybka wysyłka!) stanowią źródło cennych informacji przedstawionych w przystępnej formie, która jest atrakcyjna dla uczniów. Ciekawy tekst uzupełniony o ilustracje wzbudza zainteresowanie przedmiotem oraz pomaga w prowadzeniu lekcji nauczycielom. Książki te są chętnie wykorzystywane przez uczniów, którzy za ich pomocą mogą poszerzać wiedzę z różnych przedmiotów szkolnych. Poszukiwanie nowych informacji jest szczególnie ważne dla młodzieży, przed przystąpieniem do egzaminu maturalnego.